Import danych (API) XML w formacie XSD e-deklaracje.gov.pl

Programy e-pity i fillUp pozwala na importowanie danych z wcześniej wyeksportowanych plików XML w formacie e-Deklaracji zgodnych z odpowiednim plikiem XSD ze strony Ministerstwa Finansów https://crd.gov.pl. Takie pliki są eksportowane przez wiele programów księgowych np. przez program Symfonia (m.in. druki PIT-11, PIT-8C, VAT-7 i inne e-Deklaracje ).

W naszym programie można zaimportować naraz wiele plików, przejrzeć wczytane formularze i wydrukować je lub e-wysłać do systemu e-Deklaracji. Można też wczytywać wielokrotnie te same pliki po zmianach a program wykryje czy taki formularz już istnieje i odpowiednio doda lub zmodyfikuje wcześniej wczytany formularz.

Ważne dla integratorów: link do pliku XSD dla konkretnego formularza można znaleźć na stronie druki-formularze.pl w sekcji "Format XML dla programistów".

W przypadku samodzielnego generowania plików XML polecamy nasz format uproszczony, który nie zmienia się znacząco z roku na rok, dzięki czemu po stworzeniu eksportu w tym formacie nie trzeba będzie co roku zmieniać numerów pól dla nowych wersji formularzy.

Więcej informacji, przykładowe pliki XML oraz opis pól znajdziesz odpowiednio dla każdej z apliakcji: